Виноградец с втора домакинска победа за сезона

ФК Виноградец 2014 победи в местно дерби ФК Спартак (Бошуля) у дома и е на второ място в класирането.

Виноградец победи заслужено Спартак

В среща от четвърти кръг за първенството на “Б” областна група Север Пазарджик, играна на 1 октомври от 13:30 часа на стадион “Володя” в село Виноградец, местният едноименен тим спечели втора домакинска победа и трета за сезона, побеждавайки тима на ФК Спартак (Бошуля) с 2:1 пред 150 зрители при слънчево и хубаво време.

Здравко Илиев се радва след победното попадение

Двата отбора стартираха вихрено първото полувреме с атаки и към двете врати, но първи до попадение стигнаха гостите, които при бърза атака в седмата минута успяха да реализират чрез нападателя си и бивш кмет на община Септември Петър Бошев за 0:1. Само две минути по-късно “винарите” възстановиха равенството с красив гол на Петър Петров в деветата минута за 1:1. Така с две попадения в началните минути дербито получи своя заряд и играчите на двата отбора показаха добра игра и търсеха усилено нови голове. И Виноградец, и Спартак създадоха доста положения при своите атаки и контраатаки, но към края на първите 45 минути постепенно ФК Виноградец се настани трайно в половината на бошулци. Това даде резултат в 42-тата минута, когато при бърза атака Здравко Илиев вкара за победното 2:1. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка, като всеки от треньорите направи своя разбор на терена.

През втората част темпото на игра спадна, играчите и на двата отбора се умориха, а се получиха и доста контузии, които доведоха до принудителни смени и футболните достойнства на играта не бяха много. Въпреки това превес имаха домакините от Виноградец, които създадоха повече чисти голови положения и можеха спокойно да вкарат и трети гол. За гостите от Спартак играта раздвижи влезлият като резерва Тодор Динков, а любопитна смяна бе и близнакът Николай Христов, който се появи на терена през второто полувреме малко след като брат му близнак Християн Христов бе получил разтежение. И двата отбора извършиха по 5 промени и така всеки получи шанс за игра, но така и качеството на игра спадна. В крайна сметка при силно първо полувреме с три гола и в слабо второ и коректен мач с три жълти картона ФК Виноградец 2014 заслужено победи ФК Спартак (Бошуля) с 2:1 и зае второто място в класирането. Срещата бе авторитетно ръководена от главния съдия Васил Лукаев и бе гледана от играчите на Хебър Ангел и Стефан Лачови. В следващия пети кръг на 8 октомври, неделя от 16:00 часа Спартак приема в Бошуля ФК Карабунар в друго местно дерби на съседните села, а ФК Виноградец 2014 гостува на Барикади в Стрелча.

Ето и съставите на двата отбора:

ФК Виноградец 2014, сезон 2017/2018

ФК Виноградец 2014: 1. Валентин Генов, 2. Димитър Мишев, 11. Борислав Чобилигов (капитан), 13. Иван Шахтънов (60 – 4. Стефан Гайдов), 17. Петър Петров (80 – 8. Николай Христов), 18. Здравко Илиев, 16. Ангел Стойчев, 10. Иван Терзов (54 – 9. Любомир Гинин), 14. Християн Христов (65 – 19. Иван Благов), 20. Милен Динков, 3. Иван Райчев (85 – 15. Димитър Лулеков)

Старши треньор: Борис Соколов

ФК Спартак (Бошуля), сезон 2017/2018

ФК Спартак (Бошуля): 12. Йордан Думбалаков (капитан), 3. Милен Чочков, 4. Иван Кацаров, 2. Цветомир Бояджиев (50 – 13. Тодор Динков), 14. Тодор Икономов, 9. Николай Грозданов (46 – 17. Мирослав Миков), 18. Иван Думбалаков, 19. Георги Манолаков (83 – 16. Васил Генчев), 7. Стефан Дудов, 10. Петър Бошев (70 – 8. Антонио Иванов), 11. Ангел Янков

Старши треньор: Валентин Ватев

Голмайстори: 0:1 Петър Бошев (7); 1:1 Петър Петров (9); 2:1 Здравко Илиев (42)

Главен съдия: Васил Лукаев от Пазарджик

Асистент 1: Станислав Апостолов от Стамболийски

Асистент 2: Енчо Златански от Пловдив

Делегат на БФС: Асен Николов от Пазарджик