С домакинско 4:1 Балкан върна Чепинец в реалността

Балкан (Ботевград) победи с 4:1 Чепинец и записа четвърта поредна победа в битката за оцеляване.

Ботевградчани събраха 35 точки и поеха солидна глътка въздух в борбата за изпадане, пет кръга преди края на шампионата.

Балканци решиха мача през първото полувреме, когато за 6 минути – между 32-та и 38-та, отбелязаха 3 гола. Първо Цветелин Цаковски с фалцов удар от петнайсетина метра откри резултата. Три минути по-късно той принуди вратаря на Чепинец да направи груба грешка и удвои от непосредствена близост. След още три минути Здравко Атанасов направи 3:0 с технично изпълнение след самостоятелен рейд. Гостите обаче почти веднага върнаха един гол чрез Стефан Стоичков в 40-та минута.

През второто полувреме Чепинец заигра вабанк, но в стремежа си да вкара се оголи и домакините направиха опасни контри, две от които по чудо не завършиха с гол. Нещо повече, в 67-та минута балканци получиха право да изпълнят дузпа, но Цветелин Цаковски не улучи вратата от бялата точка. Край на спора сложи в 72-та минута Ивайло Бояджиев, който бе най-съобразителен след отбит от вратаря на Чепинец удар и направи 4:1. След което до края срещата се доиграваше.