Хебър загуби с 1:2 от Германея

Хебър загуби с 1:2 гостуването си на Германея (Сапарева баня).

Срещата беше от 29-тия кръг на Югозападната трета лига. Мачът започна отлично за Хебър, който още в 12-та минута поведе в резултата с 0:1. Точен от дузпа беше Цветелин Тонев, който вкара попадението с мощна тупалка в горния ляв ъгъл на вратата на домакините. Германея се върна в мача в 28-та минута, когато също от дузпа точен за домакините беше Богоев. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Ангел Лачов в наказателното поле на хебърци.

До почивката и двата отбора пропуснаха своите положения за нов гол. Славков и Богоев пробваха да вкарат неуспешно от Германея, а Ангел Лачов пропусна отлична ситуация за Хебър.

След почивката играта беше доста по-разпокъсана. В 68-та минута пропуск с глава направи Янкулски. Треньорът на Хебър Танчно Калпаков опита да освежи играта на своите с двойна смяна, като в 69-та минута пусна в игра нападателите Здравко Лазаров и Димитър Стоянов на мястото на Коко Атанасов и Стефан Лачов.

Вместо гол за Хебър обаче се стигна до пълен обрат в резултата. Това стана в 72-та минута, когато резервата Радостин Дикин се възползва отлично от грешка в отбраната на Хебър и прободе Димитър Георгиев за крайното 2:1. В последните минути на срещата домакините се опитваха всячески да накъсват играта и убиват темпото, а хебърци така и не успяха да намерят верния път към вратата на Германея.

Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров, Иван Иванов, Димитър Мичков, Илиян Марчев, Спас Милушев, Цветан Павлов, Константин Атанасов (Димитър Стоянов), Цветелин Тонев, Ангел Лачов, Стефан Лачов (Здравко Лазаров).