Хебър победи Свобода (Пещера) с 1:4

Хебър победи Свобода (Пещера) с 4:1. В първите десетина минути на срещата двата тима пропуснаха по една положение. Най-напред халфът на хебърци Красимир Здравков стреля неточно от добра позиция, а след това Живко Готев върна реверанса на отсрещната врата. В 20-та минута и Станислав Чочков имаше шанс да вкара, което видимо стресна хебърци. Пазарджиклии поведоха с гол на Ангел Лачов в 26-тата минута. Многоходова комбинация на футболистите завърши с удар на Лачов от десетина метра и топката влезе в левия ъгъл на вратата на Свобода.В 33-та при аналогично разиграване в наказателното поле на домакините Димитър Стоянов най-после успя да се разпише за 2:0. Остатъкът до края на полувремето беше изцяло в полза на гостите, които пропуснаха най-малко още две чисти голови положения. В 40-та минута вратарят на пещерци изби с глава удар на нападател на Хебър, а две минути по-късно Цветелин Тонев излезе сам срещу стража на домакините, но би над вратата.

Втората част започна с натиск на домакините и в 53-тата минута след продължително разиграване пред вратата на Хебър Костадин Харизанов намали резултата – 1:2. Веднага след намаляването на резултата хебърци овладяваха средата на терена и започнаха масово да притискат в половината им футболистите на Свобода. В 60-та минута Голачки изведе Тонев сам срещу вратаря на домакините, но нападателят на Хебър беше препънат от вратаря на пещерци и изпусна топката в аут. В 65-тата минута обаче Стоянов атакува отдясно, подаде пас отново към Цветелин Тонев и той бе точен за 1:3. В 67-та минута Цветелин Тонев получи чудесен пас отдясно, но от 5 метра при празна врата изпрати топката над гредата. Поредицата пропуск след пропуск продължи и в 71-та минута Димитър Стоянов пропиля поредната голова възможност, макар че беше изведен сам срещу вратаря на Свобода. В 77-та влезлият през второто полувреме Георги Георгиев също се записа сред изтървалите гол, като от положение сам срещу вратаря на домакините се изхитри да бие над напречната греда. Все пак в 72-та минута Цветелин Тонев от около 15 метра отбеляза за втори път и крайният резултат стана 4:1 за хебърци.  В оставащите до последния съдийски сигнал минути мачът на практика се доиграваше, като Хебър спокойно можеше да вкара поне още 2 гола.

През второто полувреме освен Георгиев, в игра влязоха Илиян Панчев и Кристиян Джамов, а терена напуснаха Тонев, Димитър Стоянов и Ангел Лачов.

Раздвоен в оценката си за мача беше наставникът на Хебър Танчо Калпаков.

Радвам се, че се върнахме на пътя на успеха. Победата беше важна за нас основно в психологически план, а и за да зарадваме нашите фенове, които бяха дошли в Пещера. Видях някои хубави неща, които се получиха в хода на мача, но и такива, които не ми харесаха. Свобода е скромен тим срещу, който трябваше покажем много по-високо ниво на играта. Резултатът от първото полувреме пък беше такъв, че просто трябваше да се забавляваме на терена, освободени от напрежение. Очаквах по-сериозен контрола над топката. Другата сериозна слабост, която се видя в мача бяха пропуските пред гола. Изпуснахме куп положения, което в друг мач срещу по-сериозен противник би натежало.

Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров, Иван Иванов, Цветелин Тонев, Димитър Мичков, Ангел Лачов, Цветан Павлов, Красимир Здравков, Заприн Голачки, Спас Милушев и Димитър Стоянов.

Градски стадион град Пещера, 450 зрители.