Левски не сгреши във Варвара

Лидерът във временното класиране на “А” ОГ победи като гост борещия се да не изпадне Балкан (Варвара) с 1:3. Мачът започна с натиск на футболистите на Балкан, които създадоха няколко добри положения за гол, но те не бяха оползотворени. В следващите 15 минути Левски изравни играта и започна по-често да атакува, а домакините се дръпнаха в защита. В самия край на полувремето, само за две минути – в 43-тата и 45-тата гостите вкараха два гола. Първо играч на Левски с удар по тревата откри резултата, а след това след едно центриране отдясно топката бе засечена с глава от нападател за 0:2.

Второто полувреме също започна с натиск на домакините и само след две минути игра главният рефер Иван Кобаков свири дузпа за Балкан за нарушение на границата на наказателното поле, но след кратка консултация със страничния съдия я отмени и отсъди съдийска топка. Малко след това гостите останаха с човек по-малко. След нарушение Кобаков даде втори жълт картон на футболист на Левски. Минута по-късно той отсъди фаул в полза на Балкан, но за разправия даде червен картон и на футболист на Балкан. Така двата отбора почти цяло полувреме играха с човек по-малко.

В 70-тата минута централният нападател на Балкан бе изведен сам срещу вратаря от Анастас Петров, но топката бе избита в ъглов удар.

В 75-тата минута след гол на Стоил Фърцов резултатът стана класически – 0:3. Футболистите на Крум Кантарев не се отказаха и в 81-вата Илия Гочев – Шакири вкара за 1:3. В оставащите девет минути Левски отново натисна и имаше няколко добри положения за гол.

Левски (Паталеница) победи Балкан с 1:3 в мач, който, ако домакините бяха реализирали положенията си, можеше да има друг резултат.