Хебър е в Суперлигата, а купата остава в Пазарджик

Волейболният тим на Хебър е новият член на Националната Суперлига. В пълната със зрители спортна зала „Васил Левски” тази вечер пазарджиклии победиха с 3:1 Доростол (Силистра) във финален мач и взеха директната виза за промоция. Силистренци пък ще имат още един шанс да попаднат в елита, ако успеят да победят в плейаута предпоследния в крайното класиране на Суперлигата Арда (Кърджали).

Мача на живо наблюдаваха кметът на Общината Тодор Попов и вицепрезидентът на волейболната федерация Любо Ганев. Срещата не започна добре за хебърци, които загубиха първия гейм с 25:23. В тази част гостите стояха по-добре на полето и доминираха в нападение и на блокада. Посрещането също като цяло куцаше при домакините. Нашите успяха да поведат само в един случай – при 16:15, но за кратко. До края на гейма резултата вървеше точка за точка или пък северняците водеха с една. Накрая Доростол успя да спечели с 25:23. Втория гейм отново не започна по най-добрият начин за нашите и при първото техническо прекъсване резултатът беше в полза на силистренци с 2 точки.

Постепенно обаче хебърци влязоха в ритъм, намериха себе си и обърнаха резултата, като накрая триумфираха с 25:18. Само една точка повече Доростол успя да вземе в третия гейм, в който Хебър също се наложи, но с 25:19. В последната част от мача гостите тотално свалиха гарда, а пазарджиклии започнаха да се забавляват. Геймът приключи с крайното 25:17 и след 3:1 в своя полза хебърци вдигнаха купата за държавен първенец на Националната волейболна Висша лига.

Медалите и купата волейболистите и треньорите на Хебър получиха от кмета на Общината Тодор Попов. Вицешефът на федерацията Любо Ганев пък награди със сребърните отличия загубилия финала тим на Доростол (Силистра).